Varuhi življenj in imetja

Ko pokličite 112? Povejte: Kdo kliče? Kaj se je zgodilo? Kje se je zgodilo? Kdaj se je zgodilo? Koliko je ponesrečencev? Kakšne so poškodbe? Kakšno pomoč potrebujete?

Ko pokličete 112?

Povejte: Kdo kliče? Kaj se je zgodilo? Kje se je zgodilo? Kdaj se je zgodilo?
Koliko je ponesrečencev? Kakšne so poškodbe? Kakšno pomoč potrebujete?

KDO SMO?

PGD Trebnje je enota širšega pomena in izvaja naloge zaščite in reševanja ob nesrečah z nevarnimi snovmi, naloge tehničnega reševanja v nesrečah v prometu in ob nesrečah na vodah.

NAŠE POSLANSTVO

Člani gasilske enote – operativni gasilci – opravljajo vse intervencije brezplačno, ne glede na čas, vremenske razmere ali tveganje.Izvajanje javne gasilske službe in nalog v sklopu enote širšega pomena.

KJE DELUJEMO

Prostovljno gasilsko društvo Trebnje je osrednja gasilska enota v občini Trebnje in zagotavlja požarno varnost na področju krajevne skupnosti Trebnje  ter del krajevne skupnosti Štefan.

Sistem za poročanje o intervencijah in nesrečah (SPIN)

Iskrena hvala vsem gasilcem

Iskrena hvala vsem gasilcem, ki ste se v tako množičnem številu nesebično odzvali na pomoč pri gašenju požara v Malem Gabru v mesecu septembru. Iskrena hvala in z gasilskim pozdravom NA POMOČ!

VOJŠČAKOVI

Našemu društvu lahko namenite 1% vaše dohodnine. Na naslednji povezavi boste našli obrazec, ki ga lahko pošljete na naše društvo ali odnesete na najbližjo enoto davčne uprave.

Kako nam lahko pomagate vi?

Vozila in oprema

Tehnika s katero PGD Trebnje posreduje je seveda eden ključnih elementov našega uspešnega dela.

Hitro tehnično vozilo HTRV
Gasilsko vozilo s cisterno GVC 16/25
Tehnično reševalno vozilo TRV-D
 Gasilsko vozilo s cisterno GVC 24/50
Avtolestev ALK 23-12
Vozilo za moštvo GVM

Predstavitev dejavnosti PGD Trebnje

Prostovoljno gasilsko društvo Trebnje je osrednja gasilska enota v občini Trebnje in zagotavlja požarno varnost na področju krajevne skupnosti Trebnje (celotno mesto Trebnje z okoliškimi vasmi in industrijskimi objekti) ter del krajevne skupnosti Štefan.

OZAVEŠČAMO

Prebivalci lahko veliko za svojo požarno varnost naredijo sami, če so o ukrepih pravočasno poučeni. Zato smo gasilci PGD Trebnje aktivni tudi na področju ozaveščanja občanov o nevarnostih požara, začetnemu gašenju, evakuaciji uporabnikov stavb in ostalih preventivnih aktivnostih.

Bi tudi ti rad/a postal/a gasilec oz. gasilka?

Rad pomagaš ljudem in ti je všeč dinamičen in aktiven način preživljanje prostega časa?